kcal w whisky

Ile kcal ma whisky?

Już od wielu lat whisky w Polsce zyskuje na popularności. W związku z coraz większa dostępnością światowych marek oraz zmianą trendów konsumpcyjnych, wielu zwłaszcza młodych ludzi nad Wisłą coraz częściej sięga po ten trunek. Mało kto jest jednak świadomy, ile kcal zawiera whisky i jak wpływa nie tylko na zdrowie, lecz również na sylwetkę.

Jak się okazuje 100 ml whisky ma aż 250 kcal, co plasuje ją bardzo wysoko wśród wszystkich rodzajów alkoholi. Bardziej kaloryczny jest tylko spirytus. To nie jest dobra wiadomość dla miłośników tego trunku. Dla porównania, ta sama porcja wódki zawiera 231 kcal, czerwonego wina – 85 kcal, szampana – 81 kcal, a piwa „zaledwie” 43 kcal.

Chcąc delektować się smakiem whisky trzeba zatem liczyć się z nadprogramowymi kilogramami, lub z koniecznością odbycia dodatkowego treningu. Aby spalić równowartość kaloryczną 100 ml whisky, należy jeździć na rowerze przez 36 minut, pływać przez 29 minut, lub wybrać się na 25 minutowy bieg.

Sytuacja wygląda jeszcze gorzej w przypadku drinków. Whisky w połączeniu z colą w proporcjach 1:2 (100 ml alkoholu i 200 ml napoju) to już 350 kcal. Wygląda na to, że to opcja wyjątkowo szkodliwa dla naszej figury, lecz także dla serca.

Popularność whisky w Polsce stale rośnie. Zarówno single malt, blended i inne odmiany są dostępne w większości sklepów, także dyskontowych. Wraz ze wzrostem sprzedaży tego alkoholu, powinna również zwiększać się świadomość konsumencka. Whisky to bardzo kaloryczny trunek i osoby będące na diecie powinny go unikać.