Outlet
41
PLN
Colli Piacentini Sauvignon DOC

Colli Piacentini Sauvignon DOC

2007 r. | 85 pkt

Producent: La Tosa
Region: Emilia Romania
Kolor: białe
Apelacja: DOC Colli Piacentini
Rodzaj: wytrawne
Pojemność: 750 ml
Rocznik: 2007
Punktacja: 85 pkt
Zawartość alkoholu: 14,5%
Szczep: 100% Sauvignon
Temperatura serwowania: 10°C

Opis producenta wina

Piękny kolor: słomkowy, dość nasycony, z żywymi refleksami. Zapach typowy dla odmiany Sauvignon, podkreśla swą wyjątkową, złożoną naturę i równowagę, bogaty w nuty aromatyczne, świeże i dojrzałe. Wyczuwalne niuanse czarnego bzu, owoców tropikalnych i krzemienia. Na podniebieniu wino ujmuje swą niesamowitą równowagą i miękkością, którą ożywia subtelnie orzeźwiająca kwasowość. Końcówka długa i aromatyczna. Potencjał starzenia: do 12 lat.

Proces winifikacji

Ręczny zbiór winogron na początku września. Tłoczenie całych kiści za pomocą prasy pneumatycznej. Dekantacja statyczna i fermentacja w stalowych kadziach w temperaturze 14-15°C. Przez 5-6 miesięcy wino leży na szlachetnych drożdżach w stalowych kadziach, proces battonage przeprowadzany jest co jeden, bądź co dwa tygodnie. Klarowanie około kwietnia, następnie przeprowadzana jest mikrofiltracja i butelkowanie.

Przeznaczenie

Wyśmienite do potraw na bazie ryb, do treściwych przystawek oraz dań wegetariańskich. Roczniki nieco bardziej skoncentrowane o większej zawartości alkoholu idealnie pasują również do dań na bazie białych mięs.

Odmiana winorośli

100% Sauvignon

Opinia ekspertów

Dobry kolor. Nuty lekko zredukowane, słoneczne, dość mocnego, alkoholowego Sauvignon (14.5%). Bardzo dobra soczystość w ustach, lekki cukier resztkowy równoważy trawiastość i zwierzęcość szczepu. Wino zrobione z dużym znawstwem, nieco techniczne, bardzo przyjemne.

Opinie o produkcie (0)

Serwis działa w oparciu o oprogramowanie Shoper - Clickray
Newsletter

Sklep internetowy Shoper.pl