Nasz katalog

Podczas naszych licznych podroży po krajach tradycyjnie uznawanych za znaczące w produkcji wina, to właśnie we Włoszech odnaleźliśmy „coś”, czego nie udało się nam doświadczyć nigdzie indziej, a co świadczy o niedoścignionej jakości i niepowtarzalnym smaku tutejszych win.

Mieliśmy okazję poznać wielu wybitnych producentów, brać udział w winobraniach, być gośćmi w domach winiarzy, spędzać wiele czasu na poznawaniu winnic i zgłębianiu tajemnic związanych z procesem winifikacji. Przemierzając Półwysep Apeniński od Sycylii po Górna Adygę poznawaliśmy i porównywaliśmy różne sposoby uprawy winorośli i różne sposoby produkcji wina.

Głównym założeniem podczas przygotowywania naszego katalogu było stworzenie kolekcji win wyjątkowych, niepowtarzalnych, pochodzących również z mało znanych i nie do końca odkrytych regionów Włoch. Chcieliśmy, aby rekomendowani przez nas producenci stali się reprezentantami swoich regionów, a wina z uprawianych przez nich charakterystycznych miejscowych szczepów, pokazywały różnorodność smaków i aromatów. Z tego powodu każdego producent, którego zaprosiliśmy do udziału w naszym projekcie, odwiedziliśmy osobiście. Poznawaliśmy ich filozofie, a degustacje win oraz wielogodzinne rozmowy spowodowały powstanie wyczuwalnej pozytywnej energii, która nas połączyła i doprowadziła do tego samego wniosku – to, jakie wino pijemy, w dużej mierze zależy od człowieka, który je robi.

Od samego początku tworzenie Katalogu, oprócz wielkiego wyzwania było dla nas również ogromną przyjemnością. Wszystkie wina, które się w nim znalazły zostały przez nas starannie wyselekcjonowane i zdegustowane. Nasz wybór poddaliśmy surowej ocenie polskich ekspertów, którzy opisali i nadali winom międzynarodowa punktację.

Mamy nadzieję, ze za pośrednictwem win z naszego katalogu poczujecie i posmakujecie Państwo Włochy Wszystkimi zmysłami.

Ekspertami zaproszonymi do oceny naszego katalogu byli:

  • Tomasz Prange-Barczyński – redaktor naczelny Magazynu WIN, autor felietonów winiarskich w Radio PIN 102 FM i reportaży telewizyjnych o tematyce winiarskiej, prywatnie zapalony miłośnik win włoskich. www.magazynwino.pl

  • Wojciech Bońkowski – zastępca red. nacz. Magazynu WINO, redaktor naczelny przewodnika „Wina Europy”. www.magazynwino.pl

  • Mariusz Kapczyński – dziennikarz i krytyk winiarski. Stały współpracownik pism branżowych ( Magazyn Wino, Rynki Alkoholowe, Connaisseur). Współpracuje także z internetowym serwisem Polskiego Radia (dział podroży i kulinariów). Publikuje również na stronach włoskiego portalu winiarskiego Enotime. Od lat prowadzi winiarskie kursy i prezentacje. Jest autorem niezależnej, poświęconej winu strony internetowej www.vinisfera.pl.

  • Wojciech Bosak – autor wielu artykułów o winie, sędzia na międzynarodowych konkursach winiarskich, współzałożyciel Polskiego Instytutu Winorośli i Wina, doradza przy zakładaniu winnic i produkcji wina. Przyznaj się, że mniej więcej co druga butelka wina wypijana w jego domu pochodzi z Włoch. www.winologia.pl
Serwis działa w oparciu o oprogramowanie Shoper - Clickray
Newsletter

Sklep internetowy Shoper.pl